2003 Feb 16 2003

Ponte dei Portoghesi

Tags: Uutiset - Daniel @ 15:07
VAROITUS! Tämä viesti oli kirjoitettu helmikuussa 2003, sitten 76 kuukautta on kulunut. Tietoja ei voitu päivittää.

Basilika, aloe ja muut ...

Hei kaikille, näinä päivinä olemme tekemisissä kuolinpesä ja sen tuotteet, mukaan lukien kaikkein arvokkaimman basilika, tänä aamuna olemme laatineet mini-kasvihuone suojella sitä "kylmää" yö (+12 ° C), sen sijaan, että päivän lämpötila nousee nopeasti saavuttaa 30 ° C varjossa. Viime sunnuntaina, olemme tehneet retki pohjoiseen, noin 100 kilometriä uutta tietä ja täysin kivetty, olemme päässeet niin kutsuttu "Bridge of Portoghesi"

että ilmeisesti on rakennettu oman noin 300 vuotta sitten. Paikka on nimeltään Debrén Libanos, voit ihailla kaunista maisemaa: Euroopan tasanko yhtäkkiä pysähtyy ja näyttää pitkin laaja canyon lähes tuhannen metrin syvyydessä, siellä alareunassa käynnistetään riippuvainen Niilin sininen. Skip to partaalla että jyrkänne Paviaanit naaraseläimiä, palauttaa pienten vastasyntyneiden ja miehet näytteille pitkä turkki alk. arruffato tuuli. Samalla tavalla meidän on todettava, että viljelijöiden spulavano vilja (sull'acrocoro täällä, jos sateet ovat säännöllisiä, on kaksi sadon vuodessa). Hevosen kanssa kärsä liitteenä, tehdään kävely ympäri korvia polkea vapaasti niin, että siemenet. Olemme myös tuoneet kotiin matkamuisto on matka, joka on kaunis Aloe tehtaan kukinta:

joka on jo löytänyt kotiin puutarhassamme pian yrität poistaa geeli sekoitetaan hunajan, he sanovat on portentose omaisuutta.

A halauksen, Luvi ja Daniel.


Onko sinusta hauskaa tämä artikkeli? Tilaa blogi!




Artikkelit

Jätä kommentti